Evinizi Temizlemek için 10 En İyi İpuçları

Çok amaçlı bir temizleyici yapın.

İşte hemen her yüzey parıltısını yapacak temizleyici tarifi (özellikle mutfak tezgahları, cihazlar ve buzdolabının içinde). 4 yemek kaşığı kabartma tozu ve 1 litre ılık su birleştirin ve karışıklıkları silmek için bir sünger ile kullanın.İhtiyacınız olan: kabartma tozu , yeniden kullanılabilir sprey şişesi , sünger

Koklamak spor ayakkabılarını çözün.
Zumba sınıfından sonra ayakkabılarınızda (ve siz çalışırken spor çantanızda) biraz kabartma tozu serperek ferahlayın . Sadece tekrar kullanmadan önce ona dokun.

Renklendirme zamanlarından çıkma işaretleri.

Diş macunu , ahşaptan işaret lekelerini silecektir – yaratıcı çocuklarınız varsa, arka cebinizde olması gereken kullanışlı bir numara.

Çöpü bertaraf et.

Birkaç Run limon kabuklarını yoluyla bertaraf ve herhangi ekşi kokuları gidermek için soğuk suyla izleyin.

Duvar karalamaları silin.

Çocuğunuzun sanatsal çalışmaları yeni boya işinizin tamamında sona erdiğinde , kabartma tozu içinde serpiştirilmiş nemli bir sünger ile hafifçe ovalayın.

Yavaş bir boşaltma yapın.

Tahliyenin tıkanmaya başladığını fark ettiğinizde , bir 1/2 fincan kabartma tozu , ardından 1/2 bardak sirke ile devam eder. Bilim fuarı benzeri etkileri içermek için ıslak bir bezle örtün. Beş dakika bekleyin ve ardından sıcak suyla yıkayın.

Bulanık havluları yumuşatın.
Sert suya sahipseniz, mineral birikimi, cılız havlularınızın sebebi olabilir. Tortuları kaldırmak için , havluları mümkün olan en sıcak suda yıkayın ve 1 bardak amonyak ekleyin ve başka hiçbir şey eklemeyin.

İhtiyacınız olan şey: amonyak

Bir tahtadan lekeleri çıkar.

Yiyecek lekelerini ve kokuları gidermek için bir limonun kesilmiş tarafını tahtadan geçirin . Ekstra temizlik gücü için, önce tuz veya kabartma tozu ile serpin.

İhtiyacınız olan: limon, tuz , kabartma tozu

Havlu küfünü çıkarın.

Spor çantanda bıraktığın ıslak havlu benekli mi? Önce, dışarı çıkar , sporları fırlatır ve öğeyi yaklaşık üç saat güneşte kurutur. Daha sonra, bir çamaşır suyu ve su solüsyonu ile ıslatın (güvenli olduğundan emin olmak için bakım etiketini kontrol edin) ve makinede yıkayın.

İhtiyacınız olan şey: çamaşır suyu

Sirke ile parlatıcı ekleyin.
Pencerelerinizi aydınlatmak için beyaz sirke kullanın . Bir galon su ile 2 yemek kaşığı beyaz sirke karıştırın ve kullanılmış bir sprey şişesine dağıtın. Fışkırtın ve temiz bir mikrofiber bezle temizleyin (çizilmeye neden olabilecek kağıt havlular değil).

İhtiyacınız olacak: sirke , yeniden kullanılabilir sprey şişesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir